+38(073)707-00-88
Державна допомога дітям, батьки яких не сплачують аліментів

Державна допомога дітям, батьки яких не сплачують аліментів

Державна допомога дітям, батьки яких не сплачують аліментів

За останній рік кількість звернень до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодопорушення права дитини на належне утримання значно збільшились, у зв’язку з  ухилянням одним з батьків від сплати аліментів. Відповідні звернення від громадян Офіс Уповноваженого бере під контроль для поновлення порушених прав дитини.

Право на належне утримання має кожна дитина в Україні, що передбачено законодавством.  Водночас для призначення аліментів батьки дитини не обов’язково повинні мати зареєстровані шлюбні відносини, тобто дитина може бути народжена поза шлюбом.

Зміни в законодавстві на час воєнного стану не торкнулись обов’язків батьків забезпечувати дітей та платити аліменти. Адже, як у мирний час, так і особливо в умовах війни, діти потребують особливої уваги та турботи, додаткових гарантій захисту їхніх прав та законних інтересів.

Водночас, якщо батьки ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості утримувати дитину, чи їхнє місце проживання невідомо, у законодавстві передбачено механізм призначення тимчасової державної допомоги на дітей віком до 18 років, зокрема, за наступних умов:

  • відомості про одного з батьків (платника аліментів), які внесені  до  Єдиного  реєстру  боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
  • стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або  він перебуває на примусовому лікуванні, в місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі;
  • місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Проте є випадки, за яких призначення тимчасової допомоги не передбачено, зокрема, якщодитина вже перебуває  під  опікою  чи піклуванням або на повному державному  утриманні.

У разі, якщо Ваші права або права Вашої дитини порушені органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, Вам необхідно звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на телефонну гарячу лінію: 0800-50-17-20, 044-299-74-08  або електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua.

За повідомленням пресслужби Офісу Омбудсмана.

Поділіться в мережі
Пошук
Замовте дзвінок Контакти
Догори