+38(073)707-00-88
Кримінальне переслідування військовослужбовців

Кримінальне переслідування військовослужбовців

Кримінальна відповідальність для військовослужбовців, призовників не відмінюється на час воєнного стану, а регулюється відповідними Законами та Положеннями. Так, у разі не явлення до Центру комплектування згідно з мобілізаційним розпорядженням на військовозобов’язаного очікує кримінальна відповідальність. Найвища міра покарання – 5 років позбавлення волі. Роз’яснити права та обов’язки громадян України може консультація військового юриста з БюроLegal Time.

Кримінальне переслідування військовослужбовців та бойовий імунітет

В березні 2022 року було внесено зміни до Закону України, що стосувалися визначення обставин несення кримінальної відповідальності військовослужбовцями, визначення бойового імунітету в умовах воєнного стану. Тобто ці зміни передбачали звільнення від кримінально відповідальності за прийняття ряду рішень, які б в мирний час тягнули за собою сувору відповідальність. Проте бойовий імунітет не поширюється на осіб, які порушують закони й звичаї ведення війни, вчиняють воєнні злочини.

Реалізація принципу «бойовий імунітет» не викликає сумнівів під час дії воєнного стану, є відлунням на ситуацію та відповідає військово-правовій практиці розвинених країн світу. Юридичні консультації військового адвоката допоможуть розібратися у складних питаннях кримінального переслідування для військових, військовозобов’язаних та призовників.

Поділіться в мережі
Пошук
Замовте дзвінок Контакти
Догори