+38(073)707-00-88
Оскарження рішення військово-лікарської комісії

Оскарження рішення військово-лікарської комісії

Непоодинокі випадки і всім відомий факт про те, що комісії ВЛК не об’єктивно розглядають стан придатності до військової служби військовозобов’язаних чи військовослужбовців, які проходять службу в ЗСУ.

Вже стала наче аксіома-твердження, руки ноги є – Ви придатні. Але як бути особі, яка дійсно має вади здоров’я і при проходженні Військово-лікарської експертизи явно дії комісії виходять за межі наданих їм повноважень і просто підробляють Довідку ВЛК, а особа непридатна?

Комісія ВЛК не бачить і не хоче бачити документи, які їм надаються і неодинокі випадки коли пропонують вирішити питання за неправомірну винагороду. Вказані випадки непоодинокі і від правоохоронних органів постійно надходять повідомлення про численні затримання членів комісії ВЛК у всіх без виключення регіонах України.

Для захисту прав та законних інтересів Адвокатське бюро «Михайла Густяка «Legal Time» розробили алгоритм дій при проходженні Військово-лікарської експертизи військовозобов’язаними чи військовослужбовцями, які проходять службу в ЗСУ.

Першим етапом співпраці є вивчення документів медичного характеру, які наявні у клієнта, до їх вивчення ми звертаємось до незалежних працівників у медичній сфері, які можуть вказати об’єктивну картину стану здоров’я.

Згідно Наказу від 14.08.2008 року №402 від «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»:

2.9. За результатами проведеного медичного огляду призовників ВЛК ТЦК та СП приймає одну із постанов:

  1. придатний до військової служби;
  2. тимчасово непридатний до військової служби, потребує лікування у (вказати заклад охорони здоров’я (установу) та орієнтовний строк лікування);
  3. потребує направлення на додаткове медичне обстеження та проведення повторного медичного огляду (зазначити дату проведення медичного огляду);
  4. непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;
  5. непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК. Постанова ВЛК вноситься лікарем – членом призовної комісії до облікової карти призовника (картки медичного огляду призовника на збірному пункті).

Наприклад.

У клієнта «гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота» і це підтверджено Офтальмоскопією, але рішення ВЛК, видало довідку в якій вказує, що особа – Обмежено придатний у воєнний час.

 

Стаття 31Включено: розлади зору та сліпота Н53-Н54 (амбліопія, диплопія, сліпота та знижений зір одного, обох очей, порушення кольоровідчуття тощо)
а) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижчеНепридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,4 і вище або гострота зору одного ока 0,3 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний часНепридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
в) гострота зору одного ока 0,4 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний часПридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
г) дихромазія, аномальна трихромазія будь-якого типуПридатніПридатніПридатні

Як бачимо, що відповідно до ст. 31 наказу особа, має бути виключена з військового обліку і комісія діяла незаконно.

Ефективним способом захисту є присутність адвоката під час проходження Військово-лікарської експертизи, щоб комісія по-перше отримала документи шляхом надсилання поштовою кореспонденцією і не могли в подальшому вказати, що ці документи не були їм надані. Також в разі винесення неправомірного висновку, цей факт має бути зафіксовано відразу після отримання Довідки ВЛК до правоохоронних органів шляхом подачі заяви про злочин і подальша вимога на місці виправлення неправомірного рішення.

 Якщо ж все ж клієнт самостійно брав участь у проведення Військово-лікарській експертизі без користування правом на правову допомогу, таке рішення має бути оскаржене, але попередньо вивчено юристами Адвокатського бюро, до вищого рівня ВЛК, а саме:

з/пНайменування ВЛК (зони території відповідальності)Поштова адресаТелефон
1.  ЦВЛК ЗС України (Київ, Області: Київська, Чернігівська, Черкаська, Житомирська)    вул. Госпітальна, 16 м. Київ, 01133  (044)521-85-47
2.  11 Регіональна ВЛК (Вінницька, Хмельницька, Кіровоградські області)    вул. Князів Коріатовичів, 185,
м. Вінниця, 21014
  (0432)59-69-60 (0432)53-26-03
3.  12 Регіональна ВЛК (Харківська, Полтавська, Сумська області)    вул. Культури, 5 м. Харків, 61058    (057)702-00-79
4.  16 Регіональна ВЛК (Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Рівненська, Тернопільська області)      вул. Стрийська, 73А м. Львів, 79058    (032)223-42-74
5.  18 Регіональна ВЛК (Миколаївська, Херсонська, Одеська області)  вул. Пироговська, 2 м. Одеса, 65044    (048)722-67-20
6.  20 Регіональна ВЛК (Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська області)    вул. Грушевського, 65 м. Дніпро,49000    (097)775-24-11

Такий алгоритм дій є дієвим способом захисту клієнтів від неправомірних дій комісії ВЛК, щодо визначення стану придатності.

Вказані дії є досудовим врегулюванням спору і в разі отримання остаточної відмови Згідно Наказу від 14.08.2008 року №402 від «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» – 2.3.5. Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку, а саме: Адміністративного суду, де просимо:

  • визнати неправомірними дії військово-лікарської комісії стосовно неналежного обстеження особи (вказується діагноз);
  • зобов’язати військово-лікарську комісію повторно обстежити особу для визначення придатності до військової служби та її подальше проходження.
Поділіться в мережі
Пошук
Замовте дзвінок Контакти
Догори